Wspin wieści z Costa Blanca/Grudzień 23

Wspin wieści z Costa Blanca/Grudzień 23


0 comments

Łapcie newsletter dla labazowiczów z grudnia 23. Jeśli nie dostajecie go na maila/spam, to będziemy wrzucali jego tekst na bloga.

Łapcie krótkie wieści wspinaczkowe z Costa Blanca, z La Bazy i okolic.

 1. Nowe BOVEtres… Tom z Marxuquery zaczął obijać nowy sektor na prawo od Bovedosu. Na razie nie mamy topo, dojście też jest zagadką (na prawo od kempingu), ale na razie jest rardo 6b+ – 7c, ale potencjał jest na sporo piątek i szóstek.
 2. Aqueduct – rok temu w Rotovej obito fantastyczny, przewieszony mur zwany Aqueduct’em. Skała znajduje się nad zabytkowym murem, który jest dość kruchy i problematyczny… jest hardo, ale pięknie. Oficjalnie nie ma zakazu wspinaczki. Dużo osób jednak zrezygnowało z wspinania na tym murze ze względu na kontrowersje z antycznym murem. Zaraz obok w Barranco Blanco znajduje się fajna skała w około 30 drogami od 4 do 7a+. Topo jest online.
 3. W Ambolo na prawo od Mar’s powstało wiele nowych dróg, których cyfra ciągle jest niezweryfikowana i “krucha” dosłownie oraz w przenośni. Po kolei od Mar’sa w prawo idzie: 6a+, 6b+/c, 6c, 7a, 7a, 7b+. Na lewo od Si se puede jest 6a+ (krótkie, fajne, wpinka do łańcucha z podchwytu 😉 Generalnie nadal krucho. Kaski obowiązkowe.
 4. Na Mandarynkach w Gandii już wszystko się uspokoiło po zeszłorocznych turbulencjach. Aktualnie są 2 podejścia (przez murek – stare i nowe – przez rzekę). Po pandemii powstało ok. 10 nowych dróg, więc topo Rockfaxa staje się coraz bardziej nieaktualne (pomijając mega promocyjne wyceny). Można się pogubić. Ostatnia nowość, na lewo od pięknej Joputy – 6b/b+ wg lokalsów.
 5. Falconera, czyli coś dla fanów via ferrat. Fajna droga pojawiła się w naszej najbliższej okolicy (mosty, tyrolka i dużo łażenia). Cena na kempingu 15 eur od osoby. Ci co byli chwalą sobie.

Subiektywne 3 propozycje na pierwsze 7a do zrobienia w Bellus (w zakresie tej wyceny, a dostępne):

 • Yo lo halcon
 • Guerrero de Pacifico
 • Torrente (to nie jest 7a+, jak rzecze rockfaxik 😉

W bazie się dzieje/wydarzyło:

 • Drożej a taniej – teraz możecie sami wypożyczyć samochód z lotniska, przez co oszczędzicie na naszym transporcie lotniskowym. Sam tygodniowy nocleg można “wyhaczyć” za 1000-1200 zł. Wynajem samochodów jest niedrogi, więc wspin w La Bazie wychodzi taniej niż wcześniej 😉 Nie dziwi, że taka możliwość stała się hitem 🙂
 • Do końca sezonu spotkacie głównie Adę z Krzyśkiem oraz Gosię i Piotrka, choć może traficie także na “niespodzianki”
 • REKRUTUJEMY – chcemy się rozwijać dlatego do zespołu poszukujemy maniaków wspinu znających nie tylko hiszpańskie skały (Grecja, Włochy, Niemcy, Austria mile widziane), otwartych dyspozycyjnych i przede wszystkim uwielbiających spędzać czas w skałach 😉 Wszyscy chętni niech piszą na bartek@labaza.pl 
 • W kuchni na dole pojawiły się nowe półki na przyprawy 
 • W kilku pokojach zrobiło się bardziej kolorowo i przytulnie (m.in. półki z książkami, a będzie jeszcze fajniej)
 • W Bellus pojawiło się kolejne podwójne łóżko (nadal jest jeszcze jedno pojedyńcze)
 • Jest nowy świetlik na tarasie
 • Dzięki Michałowi labazowy Trek śmiga jak nigdy
 • Na stanie mamy clipsticka (w formie dodatkowego wypożyczenia 10 euro za tydzień plus 50 euro kaucji)
 • Magnezja na stanie La Bazy kostka magnezji Black Diamonda jest u nas do kupienia za 20 PLN lub 5 EUR dla zapominalskich i największych fanów “białego proszku”

Najbliższe gorace terminy, który się polecają:

15-27 grudnia

5-25 stycznia

5-15 lutego

-100 PLN z kodem ZIMNO_MI

© 2024 LaBaza