Jak to działa?

Proste zasady bez ukrytych kosztów

Przyjeżdżasz kiedy i na ile chcesz
od 1 października do 15 maja

W cenie masz miejsce noclegowe
w pokoju 1 lub 2-osobowym
w naszej bazie

Bez ukrytych kosztów

Wybierasz sam nocleg lub pobyt
+ transfer z lotniska

Cena od 1400 zł za 7 dni pobytu z transportem

Wspinamy się razem z Wami

Zaliczka przy rezerwacji.
Reszta po przylocie

Dla kogo jesteśmy?

 • Wspinasz się z dołem lub na wędkę oraz asekurujesz?
 • Lubisz relaks na „czwórkach” lub „piątkach”?
 • Chcesz łoić 7a – 8a?
 • Chcesz przyjechać sam, w parze lub z grupą przyjaciół?
 • Wyskoczyłbyś na wielowyciągi z niesamowitymi widokami (od 4a)?
 • Lubisz fajną, sympatyczną atmosferę?

Będzie Pan/i zadowolony.
Daj se luz. Daj się złapać


Jak do nas przyjechać?

 • Sprawdź dostępność terminu w systemie rezerwacji
 • Sprawdź i kup loty do Walencji lub Alicante
 • Dokończ rezerwację na naszej stronie
 • Zapłać zaliczkę za nocleg paypal lub przelewem. Resztę po przylocie
 • Baw się z nami świetnym wspinem cały pobyt


Co mam w cenie?

 • Nocleg w pokoju 1- lub 2-osobowym
 • Szpej (poza butami i uprzężą)
 • Dostęp do najlepszych sektorów Costa Blanca
 • Odbiór z lotniska i transport w skały (jeśli wybierzesz taką opcję)
 • Rekomendacje po sektorach i drogach
 • Pamiątkową koszulkę La Bazy
 • Polecenie lokalnych atrakcji i kulinarnych smakołyków
 • Zniżka 10% dla grup min. 4 osobowych
 • Dostęp do całej bazy, masażera, rolek, mat, chwytotablicy i rowerów do pośmigania po okolicy (!)


Rejony wspinaczkowe

Na Costa Blanca macie niekończące się możliwości, a poniżej możecie poznać namiastkę, tego co Was czeka.

Alcalali

spora ściana z krótkimi i długimi drogami (do 30 metrów). Świetne 6 i 7. Po lewej stronie znajduje się sporo połogich 5. Łagodne w wycenie. Widoki na góry. Parking przy skale. Jeden z ulubionych wśród gości La Bazy.

Gandia (Marxuquera)

5 minut jazdy samochodem od naszej bazy. Jeden z większych (koło 100 dróg) i najpopularniejszych na Costa Blanca. Możliwy lekki wyślizg na paru drogach. Świetne 6 i 7. Głównie lekko przewieszone i po tufach. Krótkie formy i pionowe 25 metrowe maratony. Widoki na morze. 5 min podejścia.

Gandia (Bovedosy)

10 minut rowerem z naszej bazy 😉 2 jamy (Bovedon, Bovedos) zdecydowanie dla osób wstawiających się w 7B (długie, ciągowe), choć jest też sporo łatwiejszego wspinania. Między jamami jest nowy sektor Bovedin z świetnymi długimi 6 i 7. Piątki też fajne. Piękny widok na dolinę. W sumie ponad 70 dróg wartych 15-minutowego podejścia.

Montesa

urokliwie umiejscowiony sektor obok ruin zamku templariuszy. Specyficzny, dość wymagający dla skóry wapień, ale gwarantuje bajeczne wspinanie w piątkach i szóstkach. Siódemki sporadyczne i niezbyt ciekawe. Drogi raczej krótkie. W przerwie między wspinaniem można skoczyć do miasteczka. 3 min od parkingu. Najwyżej oceniany przez Labazowiczów.

Vallada

piękny rejon, a raczej 2 sektory 10 minut samochodem od Montesy. Fajne, przewieszone i pionowe, głównie długie, drogi po dobrych chwytach (koło 70 dróg). Podejście 5-15 min. Widoki na dolinę. Nie ma go w przewodniku Rockfaxa.

Font d’Axia

urokliwy ogródek z około 40 drogami. Głównie czwórki i piątki, trochę szóstek i jedna 7a. Oferują ciekawe ruchy i sporo zabawy, nawet w najniższych wycenach. Jeden z ulubionych rejonów wśród gości odwiedzających nas. Fajne na rozwspin. 10 min podejścia.

Bellus

chyba największy i najbardziej różnorodny rejon. Położony w kanionie przez którą przepływa rzeka, a zboczem co jakiś czas mknie pociąg. Dużo pionów po krawądkach w wycenach szóstkowych, ale są też przewieszki do 8a. Szczególnie polecamy Altet (obie strony, 10 min podejścia) i Cova Petxina (przy parkingu). Avantador w Rockfaxie to osobny sektor, ale znajduje się po drugiej stronie rzeki.

Sella

piękny rejon w górach na wysokości Benidormu, Ogrom obitych skał i jakość wspinania sprawiły, że Sella jest idealnym miejscem na całe tygodnie wspinania. Polecany głównie fanom połogów i pionów, ale w przewieszce jest m.in. słynny Wild West. Na cieplejsze dni.

Guadalest

hiszpańska góra birów a może podzamcze 😉 Bardzo urokliwe malutkie miasteczko (obowiązkowo do odwiedzenia) położone wysoko w górach z 3 sektorami. Dwa z nich znajdują się na zboczach wzniesienia, nad którymi górują ruiny 2 zamków.

Echo Valley

dolina ciągnie się do podnóża wielkiej ściany. Po drodze mamy 5 innych sektorów, każdy w innych wycenach i o odmiennym charakterze. Każdy znajdzie coś dla siebie od 3+ do 8b. Do tego piękne wielowyciągi na TRAD i obite. Liczne parkingi powodują, że podejścia są bardzo krótkie albo można asekurować z parkingu.

Murla

obok Alcalali. Ma sporo do zaoferowania. Szczególnie w wycenach szóstkowych, choć i siódemkowo jest sporo dróg, a czwórkowy Playground też może skusić. Jest tam parę zupełnie nowych sektorów. Podejście 5-10 minut.

Pego

To 2 małe sektory z około 30-35 drogami. Pierwszy z nich, przy parkingu nie do polecenia. Wystarczy jednak pójść 10 minut dalej aby trafić na naprawdę fajne i ciekawe wspinanie. W tym 6C z TOP 50 Rockfaxa. Piękne wspinanie zaczyna się się od 6A+. Uwaga, podejście i zejście przez chaszcze.

Penon d’Ifach

To cały półwysep i skała dominująca nad Calpem, otoczona z 3 stron morzem. Nic dziwnego, że ta kilkusetmetrowa wieża jest parkiem narodowym i symbolem Costa Blanca. Można się po niej wspinać i to jak. Kilkadziesiąt wielowyciągów, które poza niesamowitymi widokami oferuje wspaniałe wspinanie i “górską” przygodę. Wyceny zaczynają się od 5, więc każdy może spróbować. Większość dróg obita, choć dosyć lotnie. Polecamy wziąć sporo pętli i komplet kości. Widoki 1000/1000.

Sierra d’toix

Podobnie jak Penon tuż nad morzem, ale już nie tak spektakularna jak. Wielowyciągów też sporo, ale mniej spektakularne. Głównie po połogach i pionach. Sierra to także mnóstwo wspinania sportowego. Z wieloma prostymi drogami (przy parkingu) oraz tymi trudniejszymi na górze – sektor TV. Są jeszcze niesamowite wielowyciągi w Pirate Cave, gdzie najpierw musimy zrobić zjazd, by potem startując z poziomu morza zrobić 2-4 wielowyciągi.

Olta

Jeśli widzieliście okładkę przewodnika Rockfaxa Costa Blanca i zastanawialiście się czy przypadkiem zdjęcie tam uwiecznione nie jest fotomontażem, to spieszymy donieść, że nie jest. Zostało zrobione na drodze Tai chi 6b+ w sektorze Olta. Takie widoki na Penona muszą jednak zostać okupione ponad 20 minutami podejścia. Wyceny są harde, ale warte próby. Polecane wspinającym się fotografom.

Altea

Nie polecamy.

Corbera

niezbyt ciekawy rejon z 5 i 6. Jego główną zaletą jest umiejscowienie 20 minut od lotniska w Walencji i krótkie podejście, więc jest opcją na szybki rozwspin w drodze prosto z lotniska. Są jednak ciekawsze alternatywy bliżej La Bazy. 3 minuty podejścia, a w widoki na wybrzeże.

Ambolo

ciężko to nazwać rejonem „pełną gębą”. W sumie jest tam kilkanaście dróg. Prawie w każdej formacji od 4 do 7a o średniej urodzie, ale liczy się miejsce. Jednak częśc dróg to prawdziwe perełki. Dość krucho. Zobaczcie sami w galerii w zakładce Ambolo. Nie ma podejścia, jest zejście 5 minut 😉

Salem

Spory rejon w kilkoma „letnimi” ścianami, dlatego rzadko odwiedzamy go z La Bazą. W zimie potrafi tam być naprawdę wilgotno i nieprzyjemnie. Jednak sektor dość spory, a ściany oferują bardzo różnorodne wspinanie. Od technicznego do lekkich przewieszek.

Daj se luz
Daj się złapać

Zobacz jak łatwo zaplanować wyjazd.

1. Sprawdź loty do Walencji lub Alicante
2. Zarezerwuj termin, podaj liczbę osób, kup bilety.
3. Wspinaj się z nami!

© 2023 LaBaza