Pytania i odpowiedzi

Co mam w cenie?

Rezerwując swój pobyt, wybieracie co chcecie. Możecie wybrać sam pobyt w bazie wraz z wykorzystaniem wszystkich udogodnień bazy, miedzy innymi: szpeju, masażerów, mat do rozciągania, itd. Oprócz podstawowej usługi możecie wziąć transfer z lotniska w Alicante lub Walencji.

Niezależnie czy chcecie przyjechać do nas swoim samochodem czy wybierzecie opcją transferu otrzymujecie:

– miejsce noclegowe (w zależności od Twojego wyboru w pokoju 1-osobowym, maksymalnie 2-osobowym)

– pościel i ręcznik (kołdra i poduszka, która znasz z Polski, bez hiszpańskich rozwiązań z wałkiem i narzutami)

– dostęp do wszystkich udogodnień bazy (wifi, komputera, TV, planszówek, biblioteki wspinaczkowej i górskiej, wyposażonej kuchni, tarasu, salonu, strefy chillu, mat do rozciągania, wałków i masażerów, pralki i suszarki do włosów, zmywarki, ekspresu do kawy)

– szpej, czyli linę, zestaw ABC (przyrząd do asekuracji, 2 HMS) ekspresy, plecak wspinaczkowy, taśmę, ewentualnie uprząż i woreczek)

– partnera wspinaczkowego (jeśli przyjeżdżasz sam/a)

– rekomendację sektorów i dróg w Twoim zakresie

– rekomendację aktywności w dni restowe

– koszulkę La Bazy

– dużo fajnych zdjęć i filmików

– przyjacielską, otwartą atmosferę

Czego nie obejmuje cena?

– przelotów i wyżywienia

– transferu (jeśli nie wybierzecie takiej opcji)

– ubezpieczenia

– szkoleń wspinaczkowych, bo nie szkolimy

Czy godzina przylotu i wylotu jest ważna? Co jeśli przylatuje o 2 w nocy?

– To Ty decydujesz o której przylatujesz i na które lotnisko (Walencja lub Alicante). w ramach transferu z lotniska, odbierzemy i odwieziemy Cię na uzgodnioną godzinę. Potrafimy rano wstać lub później położyć się spać. Transfery na wyloty lub przyloty między 22 a 8 rano po prostu zapłacisz trochę więcej (200 zł od osoby).

Ile trwa przejazd samochodem z lotniska do bazy?

– Około godziny. W przypadku Walencji jest to zazwyczaj krócej, w przypadku Alicante może być godzina z kwadransem.

Jakim samochodem będziemy jechać?

Mamy do dyspozycji 8-osobową VW Caravelle i dodatkowy samochód 7-osobowy. W przypadku większych grup, zapewniamy dodatkowe samochody.

Czy płacę dodatkowo za paliwo?

Nie, płacisz za transfer i nie interesują Cię koszty paliwa.

Gdzie spotykamy się na lotnisku?

Zależnie od lotniska mamy sprawdzone miejsca spotkań. Bez problemu się odnajdziemy. Szczegóły przekazujemy Ci dzień przed wylotem. Wtedy dokładnie umawiamy się na miejsce spotkania.

Co muszę ze sobą mieć?

Buty, woreczek wspinaczkowy i uprząż ze szpeju. Wystarczy wziąć parę ciuchów na przebranie, bo na miejscu możesz je wyprać. Ręcznika i śpiwora nie bierz. Na miejscu dostaniesz od nas też labazową koszulkę.

Jak samemu zorganizować wyjazd wspinaczkowy do Hiszpanii?

Co z zakupami?

2 minut od bazy jest sklep, bary i restauracje, ale najczęściej gotujemy w domu. Wspólnie lub osobno. Jak wolicie. Duże zakupy w supermarkecie robimy co drugi dzień. Sklepy są zamknięte w niedzielę.

Ile godzin trwa dzień wspinaczkowy?

Wspinacie się do oporu, czyli do której macie siły i chęci. Jedynym ograniczeniem jest zapadający zmrok. Jednak nawet w grudniu i styczniu, można się wspinać do 18. O 19 dobrze być w domu, aby spokojnie zjeść i odpocząć. Jeśli chcecie wspinać się dłużej, możecie wrócić samodzielnie.

Co z obiadem w ciągu dnia?

Wspinanie w sektorach trwa zazwyczaj cały dzień i przy większości z nich nie ma infrastruktury gastronomicznej, więc zabierajcie jedzenie w skały. Dla wymagających mamy palnik turystyczny do wykorzystania pod skałami. W Montesie i Lliber można skoczyć na szybki lunch do miasteczka. W bazie macie pojemniki plastikowe, aby zapakować sobie jedzenie w skały.

Czy warto brać kawiarkę lub swój palnik turystyczny?

Jeżeli jesteście z nimi bardzo zżyci, to tak 😉 Mamy palnik na miejscu. Kawiarek na bazie nawet nie liczymy…

Czy woda z kranu nadaje się do picia?

Tak, choć w kilku innych miejscach woda z kranu ma lepszy smak. Korzystamy z filtrów Brita 😉

Czy muszę nosić szpej?

Nie planujemy zatrudnić Szerpów. 😉 Plecak z liną nie waży tony. Podejścia są z reguły krótkie.

Prezenty dla wspinaczy, czyli najprostsze zadanie Mikołaja

Czy mogę przyjechać z osobą niewspinającą się?

Pewnie. Gościliśmy sporo osób niewspinających się a sparowanych ze wspinaczami. Postaramy się zapewnić tak samo przyjemny pobyt takiej osobie bez konieczności ciągania jej codziennie w skały. Znamy mnóstwo atrakcji w okolicy, na które możemy podwieźć osobę, która nie chce jechać się wspinać. Cena pobytu takiej osoby nie zmienia się w porównaniu do wspinacza.

Ile najmniej osób może być w bazie aby móc przyjechać?

Możesz przyjechać sam/a. Nie ma minimum osób, które mogą przyjechać. Zawsze możesz się wspinać z kimś z nas.

Ile maksymalnie osób może przyjechać do bazy?

Nie ma ograniczeń. Baza posiada 13 miejsc, ale gościliśmy też większe grupy i zawsze zapewniamy ten sam standard w innych apartamentach w najbliższej okolicy. Po prostu napisz nam maila w ile osób chcecie przyjechać. Grupy ponad 4-osobowe mogą liczyć na zniżki. Więcej info pod tel +48 607 063 243. Sprawdź dostępność i ceny online.

Jak wygląda zwrot w przypadku rezygnacji z wyjazdu?

Zaliczki są bezzwrotne. Są przenoszone na kolejny termin.

Na jakim poziomie muszę się wspinać, aby przyjechać do La Bazy?

– Wystarczy, że wspinasz się i asekurujesz na wędkę lub z dołem. Poziom piątkowym pozwoli już korzystać z uroków wspinu na Costa Blanca.

Jakie drogi polecacie w wycenie powyżej 8a w okolicy?

Kilka minut od bazy mamy 2 sektory, który stały się wizytówką Costa Blanca i mekkę mocnych łojantów, czyli Bovedos i Bovedon. To dwie ogromne groty z drogami od 6b do 9a. Długie, wytrzymałościowe (choć kilka boulderowych propozycji też jest) i po dobrych chwytach.

Jakie sektory na Costa Blanca polecacie dla osób na poziomie 6a – 6c?

– Jest ich sporo. Przede wszystkim „Mandarynki” najbliżej nas. Niedaleko mamy też Bellus, trochę dalej podjechać trzeba do kilku innych sprawdzonych sektorów. Każdy z tych sektorów jest idealny dla wspinaczy chcących robić piękne i ciekawe „szóstki”.

Czy są drogi w przedziale 4a – 6a?

Jest ich mnóstwo. Jest sporo sektorów, w których dominują takie wyceny. Wspomnimy tutaj choćby Font d’Aixa. Sektor na dany dzień rekomendujemy Wam pod kątem poziomu całej grupy. Naszym zadaniem jest wybór takiego sektora, aby każdy nawspinał się ile chce. Znamy wszystkie sektory doskonale, więc wszyscy zawsze są zadowoleni.

Czy na Costa Blanca warto przyjechać po „życiówkę”?

Wyceny na Costa Blanca z reguły nie są harde. Dużo zależy od sektora i specyfiki Waszego wspinania. Są sektory mniej łaskawe jak np. Olta, Lliber, Marxuquera ale często jeździmy też do Alcalali czy Montesy, gdzie padło wiele „życiówek” Labazowiczów 😉

Czy warto przyjechać na Costa Blanca dla wielowyciągów?

Tak, choćby dla Penon d’Ifach. Jeśli jesteście fanami dużych ścian, to na Costa Blanca (szczególnie w okolicach Calpe) macie wiele zjawiskowych ścian i świetne obite drogi w wycenach od 3+ do 7B. Zdecydowana większość osób do nas przyjeżdżających chce wspinać się sportowo, ewentualnie rozważając jeden dzień na wielowyciągach, dlatego jeśli chcecie cały wyjazd poświęcić na duże ściany, to pomyślcie, aby przyjechać w parze lub dajcie znać nam wcześniej (przed rezerwacją). Ustalimy czy w tym terminie będzie to wykonalne. Lin połówkowych i friendów nie mamy na stanie. Pozostały szpej jest.

Czy ubezpieczenie obejmuje wspinaczkę?

Nie, musicie sami ogarnąć sobie ubezpieczenie, najlepiej obejmujące wspinaczkę.

Czy muszę mieć kartę EKUZ?

Nie musicie, ale w przypadku wypadku i wizyty w szpitalu EKUZ bardzo ułatwia oraz przyspiesza pomoc ze strony hiszpańskiej służby zdrowia. Wyrobienie karty EKUZ w oddziale ZUS zajmuje najczęściej parę minut. Polecamy również prywatne polisy ubezpieczeniowe.

Czy muszę mieć paszport?

Nie, aby przyjechać do Hiszpanii wystarcza dowód osobisty. Na lotniskach przed wylotem należy go okazać jako potwierdzenie tożsamości osoby, na która wystawiona jest karta pokładowa.

Czy wydrukuję kartę pokładową na lot powrotny w bazie?

Nie. Polecamy korzystanie z aplikacji na telefon Ryanair lub innych linii lotniczych. To najszybszy i najwygodniejszy sposób odprawy na lotnisku, a wspólnie oszczędzimy trochę papieru.

W jakim pokoju będę spać?

Miejsce w pokoju wybierasz przy rezerwacji. Pokoje są 1- i 2-osobowe.

Czy muszę mieć ukończony kurs skałkowy?

Ukończony kurs nie jest wymagany do wspinania w skałach. Każdego gościa przed przyjazdem pytamy o jego umiejętności asekuracji i wspinania z dołem oraz na wędkę. Aby w pełni wykorzystać zalety wspinu na Costa Blanca, trzeba być samodzielnym, tzn swobodnie wspinać się z dołem, przewiązywać się i i asekurować.

Masz więcej pytań?

Zadzwoń lub napisz
+48 607 063 243 bartek@labaza.pl

Montesa o zachodzie słońca

Zobacz jak łatwo zaplanować wyjazd.

1. Sprawdź loty do Walencji lub Alicante
2. Zarezerwuj termin, podaj liczbę osób, kup bilety.
3. Wspinaj się z nami!

© 2024 LaBaza