Franken 23 finito

Franken 23 finito

Wróciliśmy z Franken. 2 tygodnie. 2 ekipy. Kilka życiówek. Mnóstwo emocji. Kupa śmiechu. Ekstra wspomnienia. Wielkie dzięki za udział i pozytywną energię. Gratki za wszystkie życiówki. Do zobaczenia w Hiszpanii.

Okolice Hollfeld po raz kolejny były naszą baza. Do klimatycznego guesthouse’u i kempingu  trafiliśmy 5 lat temu dzięki poleceniu Ady. Od tego czasu polecamy go niezmiennie i coraz więcej Polaków wpada tam na frankońskie wspiny. Warto, choć po tych 5 latach będziemy szukali nowego miejsca, ale o tym za chwilę.

Okolice Hollfeld i Weismain to najbardziej na północ wysunięta wspinaczkowa część Franken. Macie tu Rote Wand, Diebelsloch, Steinfeld, Treunitz i wiele innych. Klasyki i świetne opcje na rozwspin, dlatego najczęściej zabieraliśmy Was w te miejsca. Sprawdzone opcje na każdy warun. Świetnie, ale czy to cała Franken. Zapraszamy Was w bawarskie lasy, aby pokazać jak najwięcej świetnych, różnorodnych sektorów. Stąd też często zabieraliśmy Was w dolinę Wiesent czy okolice Pottenstein.

W ostatnim tygodniu wspólnie z Markiem mogliśmy pojechać na restowy rekonesans w okolice Obertrubach i Betzenstein. Z Hollfeld (odciętego częściowo objazdami) w te okolice to ponad godzina jazdy na południe. Czy warto tłuc się w sektory w tamtej okolicy z naszej dotychczasowej bazy? No, chyba nie.

A jak jest na południe od Pottensteinu? Zupełnie inaczej niż się spodziewaliśmy. Kolejne piękne doliny meandrujące między wzgórzami. Kolejne zamki na wzgórzach, bajkowe miasteczka, a wszędzie wokół kolejne skalne ściany.

Betzenstein to świetna baza i z klimatycznym miasteczkiem gdzie ogródki skalne są zlokalizowane na przylegających wzgórzach. Bardzo przyjazne dla rodzin, z toi-toi’ami czy ławkami na pikniki. Na miejscu macie sklep wspinaczkowy.

Obertrubach to senne miasteczko w dolinie, które stało się jednym z symboli wspinaczkowej Frankenjury. Wokół macie ogrom klasycznych miejscówek, w tym ogródki dla całych rodzin oraz przewieszenia dla mocnych łojantów. Długich płyt z pocketami też nie brakuje.

Za rok czas na środkową Franken 🙂

© 2024 LaBaza