Wspin w letnim hiszpańskim słońcu? Hmm…

Wspin w letnim hiszpańskim słońcu? Hmm…

Czy da się wspinać w lecie na Costa Blanca?

Da się. Czy warto? Zależy. Dlaczego? To poniżej.

Chętni na wspinanie w 40 stopniowym słońcu.. Taki kaliber samochłosty może zdarzyć się w lecie na Costa Blanca. Ale nie musi. Trzeba do tego podejść z głową. O czym warto pomyśleć, jak wybieracie się na wakajki na hiszpańskie wybrzeże.

  1. Wybór sektora. Wybieramy cień i tylko cień. Odpadają  wszystkie nasłonecznione, typowo zimowe sektory, chyba, że… patrz pkt 2.
  2. Pora dnia. Nie musicie wstawać o 6 rano, ale warto podzielić sobie dzień na 2 części. Sesja poranna na Costa Blanca nawet na nasłonecznionych sektorach może trwać do 10-11, zależy o której wchodzi słońce na ściany. Nawet na Marxuquerze w środku sierpnia wspinaliśmy się od 7 do 10:30. Nie było za gorąco, ale uciekaliśmy jak tylko słońce wyszło zza winkla. Zależnie od pory zacienienia ściany po południu możemy myśleć o kolejnych wstawkach. Warto jednak pamiętać, że nagrzana skała też przez kolejne 1-2 godziny będzie bardzo skutecznie oddawała ciepło, co nie podniesie komfortu wspinu.
  3. Nastawienie. Ciężko będzie o wspin na “limesie”, więc z góry możemy wykluczyć podnoszenie życiówek. Polecamy wtedy fajny wspin po długich drogach, dla fanu i dla podtrzymania formy. Jeśli po kilku godzinach wspinu będziecie musieli zmienić sektor, to warto od razu nastawić się na eksplorację i wspinanie OS. W sumie jesteście na wakajkach, wypoczynku czy innej formie relaksu 😉 Pod wieczór, możecie trafić na warun idealny.

Jeśli nie wykluczacie wakacji na Costa Blanca w lecie, to pamiętajcie, że możecie skorzystać z La Bazy.

Całe pierwsze piętro czeka na Was. 4 pokoje dla 8 osób oraz 2 duże tarasy czekają na Was od 30 kwietnia do 1 października. Cena za dobę całego piętra to 120 Eur za dobę, czyli 15 za osobę…. dobra cena, szczególnie w środku sezonu. Do ceny trzeba doliczyć jednorazową usługę sprzątania 100 Eur. Będą dla Was czekały 2 komplety szpeju.

Rezerwacje i więcej info  – dzwońcie na 607063243.

© 2024 LaBaza