Złote Lwy w kategorii Costa Blanca dla Damiana

Widzieliście film Damiana Ochtabińskiego z jego tripa na Costa Blanca? Mam nadzieję, ze tak. Mieliśmy przyjemność gościć jego ekipę w czasie kręcenia tego materiału. Możecie tam zobaczyć jedne z naszych ulubionych sektorów i samą La Bazę wraz z "surową" oceną jej wystroju 😉

Damian włożył w ten materiał mnóstwo pracy. Mamy tu super klimat i świetne kadry. Zobaczycie tam dużo obrazków z Lliber, Bellus, Marxuquery i Montesy. Fajny komentarz i fajna narracja. Zdecydowanie najlepszy film z wspinaczkowego tripa na jaki wpadłem w ostatnich latach.

A jak wspinaczkowa Costa Blanca prezentuje się filmowo na yt?

Dobre pytanie, odpowiedzi dobrej nie ma, bo średnio. W porównaniu do innych rejonów jak Frankenjura, Siurana czy Margalef, nie znajdziecie wiele relacji na yt lub vimeo. Jest kilka fajnych propozycji nawet po polsku, ale czy odpowiednio dużo licząc skalę popularności regionu na wspinaczkowej mapie Europy. Czemu Costa Blanca jest dla filmowców mniej popularna niż inne rejony wspinaczkowe. Zobaczmy w pierwszej kolejności co "polski" youtube proponuje nam na październik 2022:

Fajny praktyczny opis co was może czekać autorstwa Dablama - link

BNT był w parę lat temu w La Bazie, ale też później odwiedził Calp. Tu macie pierwszy z jego materiałów poświęconych Costa Blanca.

Fajna relacja ze zdjęciami z wykorzystaniem drona Tomka Giela, też można zobaczyć.

Triblok On Tour, to zupełnie inna liga, bardziej osobista 😉 Rafał genialnie oddał klimat naszego pierwszego wyjazdu na westa. CO TAM SIĘ DZIAŁO!! Większość z nas popalała wtedy po 4 i 5-kach, ale to była EKIPA. wszystko nagrane gopro, ale nie chodzi tu o jakość kadrów, a o zwariowany klimat i doskonałą zabawę, który Rafał świetnie złapał i zmontował. Szkoda tylko, że yt obciął dźwięk 🙁

Mimo, że koło Gandii mamy 2 wielkie groty (Bovedosy) z drogami do 9a, ilość wspinaczkowych celebrytów, którzy je odwiedzają i są upamiętniani na materiałach video jest niewielka. Kilka przejśc ma Kwiatu, Endrju i głównie Hiszpanie, ale mało materiału pokazuje to miejsce poza poszczególnymi drogami. Może coś się zmieni w tym sezonie.

cdn