Sezon covidowy odhaczamy. Ostatni?

Sezon covidowy odhaczamy. Ostatni?

Mamy już połowę kwietnia a na Costa Blanca nadal nie za ciepło. Warun się utrzymuje, choć zdarzają się upalne dni. W Polsce szaleje III fala covidu i lockdown. W Hiszpanii życie toczy się niemal normalnie. Ostatnie 4 miesiące udało nam się przetrwać w Hiszpanii, gdzie poza kilkoma tygodniami (zamknięte bary i knajpy), wszystko normalnie działało i też nie mieliśmy żadnych problemów ze wspinaniem.. Jesteśmy na miejscu do 15 maja, potem wracamy do Polski i działamy na Jurze.

Jaki był ten sezon?

Przejściowy, covidowy, krótki. Przepadł nam październik, listopad i grudzień 2020, ale inaczej się nie dało. Cieszymy się, że w ogóle mogliśmy działać i wpadliście: przyjaciele, labazowicze ze znajomymi. 

Pogoda tej wiosny jest dość nieprzewidywalna, nie tylko w Polsce ale także tutaj. Dla nas nawet lepiej bo nie ma jeszcze upałów, ale osobiście nie pogardzilibyśmy kilkoma bardziej słonecznymi dniami w tym tygodniu 😉

Mamy nową bazę i po rozmowach z Wami widzimy, że dobrze się w niej czujecie i już niektóre orły potrafiły odwiedzić nas nie jeden raz. Nowa lokalizacja pozwala oszczędzić czas jazdy w Wasze ulubione sektory (Montesa, Bellus, Bovedin czy Gandia). Jeszcze musimy wykończyć parter (zrobić kominek, ogarnąć patio i przywieźć z Polski trochę mebli). Całość będzie gotowa na Wasz przyjazd od października 2021. Wierzymy, że z paszportami, testami czy odpornościa stadną, ale już w nowym sezonie będziemy mogli Was znowu gościć bez tych zbędnych covidowych emocji.

Co nowego w skałach Costa Blanca? Obiło i nadal obija się bardzo dużo. Nawet na “mandarynkach dorzucono z 5-6 nowych piątek i szóstek. Jest nowe, świetne topo z dużą ilością nowości. W ostatnich miesiącach dobito parę całych świeżutkich rejonów. Niektóre od 6a/6a+, inne bardziej ambitne. W nowym sezonie kilka z nich na stałe wpiszemy je do rejonów wartych Waszej uwagi. 

Chętni na hiszpańskie słońce niech dają znać, bo mamy jeszcze wolne miejsca do połowy maja.

PS. Do października działamy z Lotną Bazą. Kto chętny na Franken?

© 2024 LaBaza