Sektory Costa Blanca – Lliber

Sektory Costa Blanca – Lliber

Lliber to jeden z ciekawszych sektorów Costa Blanca, ze względu na urodę miejsca i dróg oraz szeroki zakres wycen. Sektor znajduje się 10 minut na piechotę od urokliwej miejscowości o tej samej nazwie w dolinie Xalo. 2 bary, kościół, parę uliczek. Sektor składa się z 3 części położonych wzdłuż zakola rzeki, przez co świetnie sprawdzi się w upalne dni. Parking znajduje się po drugiej stronie koryta rzeki. Od lewej macie najstarszą część sektora z główną ścianą, która oferuje kilka 25 metrowych klasyków. Wyceny od 5+ do 7c. Jest kilka świetnych propozycji na poziomie 5-6b. Niektóre drogi dość wyślizgane. Raczej harda cyfra. Zacienione popołudniu.

Idąc ścieżką dalej wzdłuż rzeki dojdziemy do środkowego sektora, schowanego za drzewami. To nowy sektor obity w czasie pandemii. Niektóre drogi świetne, niektóre propozycje „na siłę”. Trzeba uważać. Ciągle krucho.

Dalej na prawo, nad samą rzeką znajduje się jeszcze kilka propozycji w niższych wycenach i parę nowszych siłowych. Łatwiejsze propozycje potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć. Zacienione z rana.

Wpadajcie!

www.labaza.pl/rezerwuj

© 2024 LaBaza