Bartek / 12 kwietnia 2019

La Wypad, czyli La Baza na Jurze

Zbliża się La Wypad, więc trochę o samym wypadzie na Jurę. Idea tego wyjazdu jest cholernie prosta i sprowadza się do 8 punktów i kilku odpowiedzi na kilka „cholernie ważnych pytań” 😉 Widzimy się 7 czerwca.

Rozwiń
Bartek / 17 lutego 2019

Mała grecka wycieczka

Na początku lutego udało nam się poukładać grafik i skuszeni opiniami o wspinie w Leonidio, wybraliśmy się tam na krótki urlop. Pewnie już zdążyliście słyszeć o tej „nowej” opcji na zimowy wspin na południu Europy. Nie przypadkiem w ciągu kilku ostatnich lat Leonidio stało się mekka dla tysięcy wspinających się z całej Europy. Nie będziemy pisać Wam bloga co i jak, czy podejścia długie, i jak ze wspinem, pogodą itd., itp. To możecie przeczytać sobie na blogach wspinaczkowych, które piszą o Leonidio dość często. Warto podzielić się trochę innym spojrzeniem. Oto 8 rzeczy, które wg nas sprawiają, że Leonidio to Leonidio:

Rozwiń
Bartek / 15 stycznia 2019

Kiedy jechać w skały w 2019 roku?

Każdy z nas kombinuje jak wyrwać się w skały biorąc jak najmniej urlopu. Czy ten rok będzie pod tym względem atrakcyjny? Jeszcze nie wszystko wiadomo, bo władza może nam dodać jeden dzień wolnego w Wielki Piątek. Póki co, nie „dzieląc skóry na niedźwiedziu” zostaje nam atrakcyjny kwiecień i majówka, ponętny czerwiec, równie kuszący sierpień i pociągający listopad…

Rozwiń
Bartek / 10 grudnia 2018

Pogodynka na Costa Blanca

Często pytacie, jaka będzie pogoda w czasie Waszego pobytu. To pytanie szczególnie w listopadzie miało w sobie spory ciężar gatunkowy. Na szczęście na Costa Blanca wszystko wróciło do normy, czyli w grudniu zapewniamy Wam wspiny tylko w słońcu, a listopadowe deszcze są tylko wspomnieniem. Większość z Was wybrała się do nas właśnie w listopadzie, kierując się całkiem przemyślaną logiką – u nas już nie da rady jechać w skały, a w Hiszpanii, jeszcze powinno być trochę lata. W grudniu mamy o wiele mniej rezerwacji, więc w sumie jak to jest? Kiedy najlepiej planować przyjazd na Costa Blanca?

Rozwiń
Bartek / 2 listopada 2018

Wspinanie z małym dzieckiem czyli relaks bez napinki

Czy można jechać na wspinaczkowe wakacje z małym dzieckiem? Co z nim zrobić pod skałą? A jak maluch też będzie chciał się wspinać? A co jak rodzice będą chcieli się wspinać? Sama miałam sporo wątpliwości przed wyjazdem do La Bazy, ale jak się okazuje całkiem fajne jest to wspinanie w towarzystwie ciekawskiego i dość nieporadnego 2-latka.  Wpadliśmy z mężem na pomysł, że połączymy rodzinne wakacje ze wspinaniem i udało się! A więc krok po kroku i praktycznie.  

Rozwiń